Sakarya Rehberi » SAKARYA Rehberi

SAKARYA Rehberi

Sakarya gezilecek yerler, yeme-içme bilgileri, turistik yerleri, sosyal aktiviteleri, ulaşım bilgileri ile faydalı bir Sakarya Rehberi…

Kategori: Gezi Rehberi » Marmara » Sakarya Rehberi »

İÖ.13 Yüzyıllara kadar uzanmaktadır Sakarya’nın tarihi. Son derece güzel olan Sakarya’nın doğası, burayı ziyarete gelenlerin ilgisini çekiyor. Bu topraklar Kurtuluş savaşını yaşadı,burada savaşın gidişatı değiştirildi. Sakarya, tarihiyle ne kadar gururlansada haklıdır. 720 kilometre uzunluğundaki sakarya nehri, anadolu yolculuğunu karadenizde tamamlar, bunun içinde sakaryayı seçmiştir adeta.


Sakarya nehrinin bitimine yakın yerleri çay bahçeleri ve lokantaların olduğu yerlerdir. Sakarya’daha birçok akarsunun geçtiği bir yerdir bunlar, Aygır, Doğançay, Mudurnu ve Maden olarak sıralanabilir. Çünkü Sakaryada  bunlardan başka onlarca akarsu daha vardır. Bunun yanı sıra Poyrazlar, Sapanca, Acarlar gölleride sakaryadadır. Bu göller ve akarsular, Sakarya’ya ayrı bir güzellik katmaktadırlar.

SAKARYA REHBERİ

Sakarya’nın zenginliği, doğal güzelliğinden geliyor. Vadi ve kanyonları, sıcak su ile içme suyu kaynaklar, yaylaları, zengin ormanları, karadeniz sahilinde uzanmış olan plajları ve gölleri, akarsuları Sakarya’nın zenginliğidir, doğal değerleridir.

SAKARYA Rehberi
etiketler:, ,
,sakaryaya yakın tatil yerleri,ADAPAZARINA yakın tatil yerleri,sakarya yakın tatil yerleri,sakaryaya en yakın tatil yerleri,sakaryaya yakın gezilecek yerler,sakaryaya yakin tatil yerleri,sakaryada tatil yerleri,sakarya rehberi,sakarya yakın yerler,adapazarina yakin tatil yerleri
7 Nisan 20116.306 okunma Yorum yapılmamış

Yorum yapmak ister misiniz?!